L10n:B2G/Fonts: Difference between revisions

Noto Update
(Native American/ First Nation Languages added.)
(Noto Update)
 
Line 213: Line 213:
| Chuukese (chk) ||Asia Pacific|| Noto ||  ||  || ||  ||  
| Chuukese (chk) ||Asia Pacific|| Noto ||  ||  || ||  ||  


|-
| Chuvash (cv, chv) ||Asia|| Noto ||  ||  || ||  ||
|-
|-
|Coptic (cop)|| Europe || Noto ||  ||  ||  ||  ||  
|Coptic (cop)|| Europe || Noto ||  ||  ||  ||  ||  
|-
|-
|Cornish (kw)|| Europe ||Fira  ||  ||  || ||  ||  
|Cornish (kw)|| Europe ||Fira Noto || ||  || ||  ||
|-
|Corsican(co)|| Europe ||Noto ||  ||  || ||  ||
|-
|Cree (Latin Script)(cr,cre) || Americas ||Noto ||  ||  || ||  ||
|-
|Creek (kw)|| Europe ||Fira Noto ||  ||  || ||  ||  
|-
|-
|Cypriot|| Europe|| Noto ||  ||  ||  ||  ||  
|Cypriot|| Europe|| Noto ||  ||  ||  ||  ||  
Line 228: Line 236:
|Central Morocco Tamazight ()|| Africa || Fira ||  ||  ||  ||  ||
|Central Morocco Tamazight ()|| Africa || Fira ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
|Colognian ()|| Africa || Fira ||  ||  ||  ||  ||
|Colognian (ksh)|| Europe || Fira Noto ||  ||  ||  ||  ||
|-
|Comorian (Latin script)||Africa || Noto ||  ||  ||  ||  ||
|-
|Congo Swahili (swc)||Africa || Noto ||  ||  ||  ||  ||
 
|-
|-
|Caddo (cad)|| America || Noto ||  ||  ||  ||  ||
|Caddo (cad)|| America || Noto ||  ||  ||  ||  ||
Confirmed users
763

edits