Experiments: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→SUMO) |
(→SUMO) |
||
| Line 24: | Line 24: | ||
| style="background: rgb(239, 239, 239) none repeat scroll 0% 0%; -moz-background-clip: border; -moz-background-origin: padding; -moz-background-inline-policy: continuous; width: 47%;" | '''URL''' | | style="background: rgb(239, 239, 239) none repeat scroll 0% 0%; -moz-background-clip: border; -moz-background-origin: padding; -moz-background-inline-policy: continuous; width: 47%;" | '''URL''' | ||
| style="background: rgb(239, 239, 239) none repeat scroll 0% 0%; -moz-background-clip: border; -moz-background-origin: padding; -moz-background-inline-policy: continuous;" | '''Status''' | | style="background: rgb(239, 239, 239) none repeat scroll 0% 0%; -moz-background-clip: border; -moz-background-origin: padding; -moz-background-inline-policy: continuous;" | '''Status''' | ||
|- | |- | ||
| 2010.05.14 <br/> Article: A/B Layout Test | | 2010.05.14 <br/> Article: A/B Layout Test | ||
| Line 36: | Line 32: | ||
| en-US/kb/ | | en-US/kb/ | ||
| <span style='color: #009F00; font-weight: 800;'>Running</span> | | <span style='color: #009F00; font-weight: 800;'>Running</span> | ||
|- | |||
| 2010.05.14 <br/> Homepage: A/B Layout | |||
| en-US/kb/ | |||
| Implementation | |||
|- | |- | ||
| 2010.05.04 <br/> Article: Layout Change | | 2010.05.04 <br/> Article: Layout Change | ||
Revision as of 19:22, 14 May 2010
Mozilla.com
| Name | URL | Status |
| 2010.04.23 Update: RockYourFirefox |
en-US/firefox/3.6.3/whatsnew/ | Running |
| 2010.05.13 FR: Personas Name Change |
en-US/firefox/3.6.3/firstrun/ | Running |
SUMO
Test plan: https://wiki.mozilla.org/Support/Q2HelpfulnessTests
| Name | URL | Status |
| 2010.05.14 Article: A/B Layout Test |
en-US/kb/How+to+set+the+home+page | Running |
| 2010.04.12 Homepage: Speed Test |
en-US/kb/ | Running |
| 2010.05.14 Homepage: A/B Layout |
en-US/kb/ | Implementation |
| 2010.05.04 Article: Layout Change |
en-US/kb/How+to+set+the+home+page | Finished |
| 2010.05.04 Homepage: Sans-Serif Font |
en-US/kb/ | Finished |
AMO
| Name | URL | Status |
| 2010.04.12 Homepage Speed Test |
en-US/firefox/ | Running |
| 2010.03.19 Password Exporter |
en-US/firefox/addon/2848 | Running |
| 2010.03.29 TwitterBar Removal |
en-US/firefox/addon/4664 | Running |