Brasil/Colaboradores:porLocalidade: Difference between revisions
< Brasil
Jump to navigation
Jump to search
(Adding myself) |
|||
| Line 145: | Line 145: | ||
| FelipeSanches | | FelipeSanches | ||
| [http://jucablues.blogspot.com/ jucablues.blogspot.com] | | [http://jucablues.blogspot.com/ jucablues.blogspot.com] | ||
|- | |||
| José Amilcar Amaral Batista Junior | |||
| Guarujá | |||
| [[User:Batistadk|batistadk]] | |||
| batistadk | |||
| | |||
|- | |- | ||
| Luca Toledo | | Luca Toledo | ||
Revision as of 00:25, 12 March 2013
Centro-Oeste
Nordeste
| Nome | Cidade | Perfil Wiki/ReMo | Apelido IRC | URL |
|---|---|---|---|---|
| Caio Tiago Oliveira | Salvador | asrail | asrail | my.opera.com/Asrail |
Norte
Acre
| Nome | Cidade | Perfil Wiki/ReMo | Apelido IRC | URL |
|---|---|---|---|---|
| João Lenno do Nascimento Azevedo | Rio Branco | Lennoazevedo | LennoCasillas | about.me/lennoazevedo |
Amazonas
| Nome | Cidade | Perfil Wiki/ReMo | Apelido IRC | URL |
|---|---|---|---|---|
| Christiano Alves da Silva | Manaus | christianotux | about.me/christianotux |
Sudeste
Espírito Santo
| Nome | Cidade | Perfil Wiki/ReMo | Apelido IRC | URL |
|---|---|---|---|---|
Minas Gerais
| Nome | Cidade | Perfil Wiki/ReMo | Apelido IRC | URL |
|---|---|---|---|---|
| Reuben Morais | Belo Horizonte | Seta00 | reuben | seta00.com/blog |
Rio de Janeiro
| Nome | Cidade | Perfil Wiki/ReMo | Apelido IRC | URL |
|---|---|---|---|---|
| Leo Balter | Rio de Janeiro | Leobalter | leobalter | leobalter.net |
| Rodrigo Padula | Rio de Janeiro | RodrigoPadula | RodrigoPadula | www.rodrigopadula.com |
São Paulo
| Nome | Cidade | Perfil Wiki/ReMo | Apelido IRC | URL |
|---|---|---|---|---|
| Armando Biagioni Neto | São Carlos | Netoarmando | netoarmando | armandoneto.com |
| Carlos Valim | Guarujá | Coragem | Coragem | coragem.info |
| Clauber Stipkovic | São Paulo | Clauber.halic | cstipkovic | clauber.coffeebreakers.org |
| Fabricio Zuardi | São Carlos | fabricio.org | ||
| Felipe Gomes | Ribeirão Preto | felipe.wordpress.com | ||
| Felipe Sanches | São Paulo | Felipe.sanches | FelipeSanches | jucablues.blogspot.com |
| José Amilcar Amaral Batista Junior | Guarujá | batistadk | batistadk | |
| Luca Toledo | São Paulo | Lucatoledo | lucatoledo | lucatoledo.tumblr.com |
| Marcio Galli | São Carlos | www.telasocial.com | ||
| Ricardo Panaggio | Campinas | Panaggio | panaggio | |
| Ricardo Pontes | Campinas | Ricardopontes | ricardopontes | ricardopontes.net |
Sul
Rio Grande do Sul
| Nome | Cidade | Perfil Wiki/ReMo | Apelido IRC | URL |
|---|---|---|---|---|
| Fernando Pereira Silveira | Porto Alegre | Fernph | fernandopsilveira | meadiciona.com/fefo |
| Fernando Vargas | Passo Fundo | Fvargaspf | fernandovargas.net | |
| Marcelo Araldi | Passo Fundo | M.araldi | marceloaraldi | about.me/marceloaraldi |
| Maurício Luis Comin Araldi | Passo Fundo | Mauricio.araldi | mauricioaraldi | |
| Rodrigo Pereira da Silva | Novo hamburgo | RodrigoWaters | rodrigowaters.com | |
| Tales Henrique de Farias | Passo Fundo | Tales | about.me/talesfarias |