Confirmed users
4,293
edits
(Widevine 1.4.8.885, but 1263958) |
(Set up for 47 getting Widevine by breaking out versions like 48 has) |
||
| Line 55: | Line 55: | ||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/48.0a1/20120222174716/Android_x86-gcc3/en-US/nightlytest/Android/default/default/update.xml?force=1 link] | | [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/48.0a1/20120222174716/Android_x86-gcc3/en-US/nightlytest/Android/default/default/update.xml?force=1 link] | ||
|- | |- | ||
| rowspan= | | rowspan=8 | 47 | ||
| Windows XP | | Windows XP | ||
| None | |||
| rowspan= | | rowspan=4 | 17 | ||
| rowspan= | | rowspan=8 | 1.5.3 | ||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightly/Windows_NT%205.1.3.0%20(x86)/default/default/update.xml?force=1 32-on-32] | | [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightly/Windows_NT%205.1.3.0%20(x86)/default/default/update.xml?force=1 32-on-32] | ||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightlytest/Windows_NT%205.1.3.0%20(x86)/default/default/update.xml?force=1 32-on-32] | | [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightlytest/Windows_NT%205.1.3.0%20(x86)/default/default/update.xml?force=1 32-on-32] | ||
|- | |- | ||
| Windows Vista | | Windows Vista | ||
| None | |||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightly/Windows_NT%206.0.2.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 32-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x64/en-US/nightly/Windows_NT%206.0.2.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86_64-msvc-x64/en-US/nightly/Windows_NT%206.0.2.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64] | | [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightly/Windows_NT%206.0.2.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 32-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x64/en-US/nightly/Windows_NT%206.0.2.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86_64-msvc-x64/en-US/nightly/Windows_NT%206.0.2.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64] | ||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightlytest/Windows_NT%206.0.2.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 32-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x64/en-US/nightlytest/Windows_NT%206.0.2.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86_64-msvc-x64/en-US/nightlytest/Windows_NT%206.0.2.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64] | | [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightlytest/Windows_NT%206.0.2.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 32-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x64/en-US/nightlytest/Windows_NT%206.0.2.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86_64-msvc-x64/en-US/nightlytest/Windows_NT%206.0.2.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64] | ||
|- | |- | ||
| | | Win 7 | ||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightly/Windows_NT%206. | | rowspan=3 | None | ||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightlytest/Windows_NT%206. | | [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightly/Windows_NT%206.1.xxxx%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 32-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x64/en-US/nightly/Windows_NT%206.1.xxxx%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86_64-msvc-x64/en-US/nightly/Windows_NT%206.1.xxxx%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64] | ||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightlytest/Windows_NT%206.1.xxxx%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 32-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x64/en-US/nightlytest/Windows_NT%206.1.xxxx%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86_64-msvc-x64/en-US/nightlytest/Windows_NT%206.1.xxxx%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64] | |||
|- | |||
| Win 10 | |||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightly/Windows_NT%2010.0.0.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 32-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x64/en-US/nightly/Windows_NT%2010.0.0.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86_64-msvc-x64/en-US/nightly/Windows_NT%2010.0.0.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64] | |||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x86/en-US/nightlytest/Windows_NT%2010.0.0.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 32-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86-msvc-x64/en-US/nightlytest/Windows_NT%2010.0.0.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64-on-32] [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/WINNT_x86_64-msvc-x64/en-US/nightlytest/Windows_NT%2010.0.0.0%20%28x86%29/default/default/update.xml?force=1 64] | |||
|- | |||
| Mac | |||
| rowspan=4 | n/a | |||
| [https://aus5.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/Darwin_x86_64-gcc3-u-i386-x86_64/en-US/nightly/Darwin%2015.4.0/default/default/update.xml?force=1 link] | |||
| [https://aus5.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/Darwin_x86_64-gcc3-u-i386-x86_64/en-US/nightlytest/Darwin%2015.4.0/default/default/update.xml?force=1 link] | |||
|- | |||
| Linux64 | |||
| None | |||
| [https://aus5.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/Linux_x86_64-gcc3/en-US/nightly/Linux%203.14.22-100.fc19.x86_64%20(GTK%202.24.22)/default/default/update.xml?force=1 link] | |||
| [https://aus5.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/Linux_x86_64-gcc3/en-US/nightlytest/Linux%203.14.22-100.fc19.x86_64%20(GTK%202.24.22)/default/default/update.xml?force=1 link] | |||
|- | |- | ||
| Android (arm) | | Android (arm) | ||
| n/a | |||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/Android_arm-eabi-gcc3/en-US/nightly/Android/default/default/update.xml?force=1 link] | | [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/Android_arm-eabi-gcc3/en-US/nightly/Android/default/default/update.xml?force=1 link] | ||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/Android_arm-eabi-gcc3/en-US/nightlytest/Android/default/default/update.xml?force=1 link] | | [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/Android_arm-eabi-gcc3/en-US/nightlytest/Android/default/default/update.xml?force=1 link] | ||
|- | |- | ||
| Android (x86) | | Android (x86) | ||
| n/a | |||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/Android_x86-gcc3/en-US/nightly/Android/default/default/update.xml?force=1 link] | | [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/Android_x86-gcc3/en-US/nightly/Android/default/default/update.xml?force=1 link] | ||
| [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/Android_x86-gcc3/en-US/nightlytest/Android/default/default/update.xml?force=1 link] | | [https://aus4.mozilla.org/update/3/GMP/47.0a1/20120222174716/Android_x86-gcc3/en-US/nightlytest/Android/default/default/update.xml?force=1 link] | ||