SecurityEngineering: Difference between revisions

No edit summary
Line 40: Line 40:
'''Content Security'''
'''Content Security'''
{|class="wikitable"
{|class="wikitable"
! Topic
! Engineering Contact
! QA Contact
|-
| [[Security/Application_Reputation|Application Reputation]]
| [[Security/Application_Reputation|Application Reputation]]
| [[User:Fmarier|Francois Marier]]
| [[User:Fmarier|Francois Marier]]
|
|-
|-
|-
|-
| [[Security/Contextual_Identity_Project/Containers|Containers]]
| [[Security/Contextual_Identity_Project/Containers|Containers]]
| Tanvi Vyas
| Tanvi Vyas
|
|-
|-
| [[Security/CSP|Content Security Policy]]
| [[Security/CSP|Content Security Policy]]
| Christoph Kerschbaumer
| Christoph Kerschbaumer
|
|-
|-
| Meta Referrer
| Meta Referrer
Line 55: Line 62:
| [[Security/Features/Mixed_Content_Blocker|Mixed Content Blocking]]
| [[Security/Features/Mixed_Content_Blocker|Mixed Content Blocking]]
| Tanvi Vyas
| Tanvi Vyas
|
|-
|-
| [[CloudServices/Password_Manager|Password Manager]]
| [[CloudServices/Password_Manager|Password Manager]]
| Tanvi Vyas
| Tanvi Vyas
|
|-
|-
| [[Security/Features/Revamp_Security_Hooks|Revamp of Security Hooks]]
| [[Security/Features/Revamp_Security_Hooks|Revamp of Security Hooks]]
| Christoph Kerschbaumer
| Christoph Kerschbaumer
|
|-
|-
| [[Security/Safe Browsing|Safe Browsing]]
| [[Security/Safe Browsing|Safe Browsing]]
| [[User:Fmarier|Francois Marier]]
| [[User:Fmarier|Francois Marier]]
|
|-
|-
| [[Security/Subresource_Integrity|Sub-resource Integrity]]
| [[Security/Subresource_Integrity|Sub-resource Integrity]]
| [[User:Fmarier|Francois Marier]]
| [[User:Fmarier|Francois Marier]]
|
|-
|-
| [[Security/Tor_Uplift/Tracking|Tor bugs]]
| [[Security/Tor_Uplift/Tracking|Tor bugs]]
| Tom Ritter
| Ethan Tseng / Tom Ritter
|
|-
|-
| [[Security/Tracking_protection|Tracking Protection]]
| [[Security/Tracking_protection|Tracking Protection]]
| [[User:Fmarier|Francois Marier]]
| [[User:Fmarier|Francois Marier]]
|
|}
|}


Bots, Confirmed users
270

edits