canmove, Confirmed users
1,448
edits
(→Java) |
|||
| Line 23: | Line 23: | ||
{| border="1" cellpadding="3" cellspacing="0" | {| border="1" cellpadding="3" cellspacing="0" | ||
! ID || Type || Platform || Firefox versions || Plugin versions | ! ID || Stg ID || Type || Platform || Firefox versions || SeaMonkey versions || Plugin versions | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p80 p80] || Softblock || Windows, Linux || All || Java 6 U0 - Java 6 U30 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p80 p80] || || Softblock || Windows, Linux || All || All || Java 6 U0 - Java 6 U30 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p80 p80] || Softblock || Windows, Linux || All || Java 7 U0 - Java 7 U2 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p80 p80] || || Softblock || Windows, Linux || All || All || Java 7 U0 - Java 7 U2 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p85 p85] || Softblock || Mac OS || All || Java 6 U0 - Java 6 U30 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p85 p85] || || Softblock || Mac OS || All || All || Java 6 U0 - Java 6 U30 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p119 p119] || Softblock || Linux || 0.1 - 17.* || Java 6 U0 - Java 6 U32 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p119 p119] || || Softblock || Linux || 0.1 - 17.* || || Java 6 U0 - Java 6 U32 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p119 p119] || Softblock || Linux || 0.1 - 17.* || Java 7 U0 - Java 7 U4 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p119 p119] || || Softblock || Linux || 0.1 - 17.* || || Java 7 U0 - Java 7 U4 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p123 p123] || Softblock || Mac OS || 0.1 - 17.* || Java 6 U0 - Java 6 U32 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p123 p123] || || Softblock || Mac OS || 0.1 - 17.* || || Java 6 U0 - Java 6 U32 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p125 p125] || Softblock || Windows || 0.1 - 17.* || Java 6 U0 - Java 6 U32 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p125 p125] || || Softblock || Windows || 0.1 - 17.* || || Java 6 U0 - Java 6 U32 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p125 p125] || Softblock || Windows || 0.1 - 17.* || Java 7 U0 - Java 7 U4 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p125 p125] || || Softblock || Windows || 0.1 - 17.* || || Java 7 U0 - Java 7 U4 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p132 p132] || Softblock || Linux || 0.1 - 17.* || Java 7 U5 - Java 7 U6 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p132 p132] || || Softblock || Linux || 0.1 - 17.* || || Java 7 U5 - Java 7 U6 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p134 p134] || Softblock || Windows || 0.1 - 17.* || Java 7 U5 - Java 7 U6 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p134 p134] || || Softblock || Windows || 0.1 - 17.* || || Java 7 U5 - Java 7 U6 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p138 p138] || Softblock || Mac OS || 0.1 - 17.* || Java 7 U1 - Java 7 U6 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p138 p138] || || Softblock || Mac OS || 0.1 - 17.* || || Java 7 U1 - Java 7 U6 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p180 p180] || CTP || Mac OS || 17.0 - * || Java 7 U0 - Java 7 U11 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p180 p180] || || CTP || Mac OS || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 7 U0 - Java 7 U11 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p182 p182] || CTP || Windows || 17.0 - * || Java 7 U0 - Java 7 U11 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p182 p182] || || CTP || Windows || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 7 U0 - Java 7 U11 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p184 p184] || CTP || Linux || 17.0 - * || Java 7 U0 - Java 7 U11 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p184 p184] || || CTP || Linux || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 7 U0 - Java 7 U11 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p186 p186] || CTP || Windows || 17.0 - * || Java 6 U31 - Java 6 U38 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p186 p186] || || CTP || Windows || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 6 U31 - Java 6 U38 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p188 p188] || CTP || Mac OS || 17.0 - * || Java 6 U0 - Java 6 U38 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p188 p188] || || CTP || Mac OS || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 6 U0 - Java 6 U38 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p190 p190] || CTP || Linux || 17.0 - * || Java 6 U31 - Java 6 U38 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p190 p190] || || CTP || Linux || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 6 U31 - Java 6 U38 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p210 p210] || Softblock || Linux || 0.1 - 17.* || Java 7 U7 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p210 p210] || || Softblock || Linux || 0.1 - 17.* || || Java 7 U7 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p212 p212] || Softblock || Mac OS || 0.1 - 17.* || Java 7 U7 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p212 p212] || || Softblock || Mac OS || 0.1 - 17.* || || Java 7 U7 | ||
|- | |- | ||
| [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p214 p214] || Softblock || Windows || 0.1 - 17.* || Java 7 U7 | | [https://addons.mozilla.org/firefox/blocked/p214 p214] || || Softblock || Windows || 0.1 - 17.* || || Java 7 U7 | ||
|- | |||
| ''Stg'' || [https://addons-dev.allizom.org/firefox/blocked/p283 p283] || CTP || Mac OS || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 7 U12 - Java 7 U15 | |||
|- | |||
| ''Stg'' || [https://addons-dev.allizom.org/firefox/blocked/p283 p285] || CTP || Windows || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 7 U12 - Java 7 U15 | |||
|- | |||
| ''Stg'' || [https://addons-dev.allizom.org/firefox/blocked/p283 p287] || CTP || Linux || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 7 U12 - Java 7 U15 | |||
|- | |||
| ''Stg'' || [https://addons-dev.allizom.org/firefox/blocked/p283 p289] || CTP || Mac OS || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 6 U39 - Java 6 U41 | |||
|- | |||
| ''Stg'' || [https://addons-dev.allizom.org/firefox/blocked/p283 p291] || CTP || Windows || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 6 U39 - Java 6 U41 | |||
|- | |||
| ''Stg'' || [https://addons-dev.allizom.org/firefox/blocked/p283 p293] || CTP || Linux || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 6 U39 - Java 6 U41 | |||
|} | |} | ||
| Line 70: | Line 82: | ||
{| border="1" cellpadding="3" cellspacing="0" | {| border="1" cellpadding="3" cellspacing="0" | ||
! Type || Platform || Firefox versions || Plugin versions | ! Type || Platform || Firefox versions || SeaMonkey versions || Plugin versions | ||
|- | |- | ||
| Softblock || All || 0.1 - 17.* || Java 6 U31 - Java 6 U32 | | Softblock || All || 0.1 - 17.* || || Java 6 U31 - Java 6 U32 | ||
|- | |- | ||
| Softblock || Windows, Linux || 0.1 - 17.* || Java 7 U0 - Java 7 U7 | | Softblock || Windows, Linux || 0.1 - 17.* || || Java 7 U0 - Java 7 U7 | ||
|- | |- | ||
| Softblock || Mac || 0.1 - 17.* || Java 7 U1 - Java 7 U7 | | Softblock || Mac || 0.1 - 17.* || || Java 7 U1 - Java 7 U7 | ||
|- | |- | ||
| Softblock || All || All || Java 6 U0 - Java 6 U30 | | Softblock || All || All || || Java 6 U0 - Java 6 U30 | ||
|- | |- | ||
| CTP || All || 17.0 - * || Java 6 U31 - Java 6 U38 | | CTP || All || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 6 U31 - Java 6 U38 (Java 6 U31 - Java 6 U41 ''Staged'') | ||
|- | |- | ||
| CTP || All || 17.0 - * || Java 7 U0 - Java 7 U11 | | CTP || All || 17.0 - * || 2.14 - * || Java 7 U0 - Java 7 U11 (Java 7 U0 - Java 7 U15 ''Staged'') | ||
|} | |} | ||