User:Marcoos/Remora Categories

From MozillaWiki
Jump to: navigation, search

Kategorie

Społecznościowe

Dodatki te pozwalają na dzielenie się zdjęciami, zakładkami i filmami z przyjaciółmi albo nawet z całym światem. Mogą też pomóc w odnajdywaniu treści upublicznionych przez innych lub skierowanych do konkretnej osoby.

Zakładki

Masz problemy z przypomnieniem sobie, gdzie jest zakładka do strony z przepisem na ciasto? Albo z odnalezieniem zakładki, która, jak się okazało, jest na innym komputerze? Masz chęć podzielenia się odnalezionymi witrynami z przyjaciółmi? W tym wszystkim mogą właśnie pomóc dodatki z tej kategorii.

Związane z konkretnymi witrynami

Dodatki te usprawniają działanie lub rozszerzają możliwości konkretnych witryn, pomagając w obejściu typowych problemów, ułatwiając integrację danych albo przenosząc usługi danej witryny bezpośrednio do interfejsu przeglądarki.

Narzędzia programistyczne

Tajna broń każdego twórcy witryn WWW i programisty, a jednocześnie przydatne narzędzia dla zaawansowanych użytkowników, zainteresowanych poznaniem ulubionych witryn "od kuchni".

Zdjęcia i media

Te dodatki pozwalają przeszukiwać, zarządzać i współdzielić obrazki, filmy i muzykę.

Pobieranie i zarządzanie plikami

Narzędzia pozwalające odnaleźć, pobrać i zorganizować pliki wszelkiego rodzaju.

Prywatność i bezpieczeństwo

Niektóre z tych dodatków ułatwiają zarządzanie i ochronę poufnych danych, inne stanowią zabezpieczenia przed atakami sieciowymi.

Narzędzia wyszukiwania

Dodatki te wspomagają pracę z wyszukiwarkami, a także inne metody odnajdywania pożądanych informacji w sieci. Polecamy także zapoznanie się z listą <a href="/search-engines/">wtyczek wyszukiwarek</a>, które dodają więcej opcji do paska wyszukiwania Firefoksa.

Dane WWW, alarmy i widgety

Narzędzia te ułatwiają pracę z danymi różnych typów albo powiadamiają o zmianach treści.

RSS, wiadomości i blogi

Dodatki te pozwalają być zawsze na bieżąco z często aktualizowaną zawartością ulubionych witryn i blogów.

Obsługa języków i tłumaczenia

Te dodatki to narzędzia ułatwiające pracę w wielu językach, w tym tłumaczenia.

Modyfikacje interfejsu

Te dodatki usprawniają korzystanie z różnych elementów interfejsu Firefoksa, takich jak paski narzędzi, karty i menedżer pobieranych plików.

Rodzaje dodatków

Rozszerzenie (Rozszerzenia)

Rozszerzenia to małe dodatki wzbogacające Firefoksa o nowe funkcje - od prostych przycisków po całkiem nowe możliwości. Pozwalają na dopasowanie przeglądarki do potrzeb i upodobań użytkownika, przy zachowaniu jego prostoty i lekkości.

Motyw (Motywy)

Motywy to nowe szaty dla Firefoksa. Mogą zmienić tylko kolor w paru miejscach, albo całkowicie odmienić wygląd programu. To kolejny świetny sposób na dostosowanie Firefoksa do własnych upodobań.

Słownik (Słowniki)

Słowniki te wykorzystywane są przez moduł sprawdzania pisowni w Firefoksie.

Wyszukiwarka (Wyszukiwarki)

Wyszukiwarki te można dodać do paska wyszukiwania w prawym górnym rogu okna Firefoksa, dzięki czemu można będzie szybko i wygodnie z nich skorzystać.

Wtyczka (Wtyczki)

Wtyczki pozwalają przeglądarce na wykonanie konkretnych funkcji, takich jak wyświetlanie grafiki w różnych formatach czy odtwarzanie plików multimedialnych. Wtyczki różnią się od rozszerzeń, które modyfikują lub rozbudowują istniejące funkcje.