383
edits
m (134 link) |
(Add Fx148 REO) |
||
| (38 intermediate revisions by 6 users not shown) | |||
| Line 15: | Line 15: | ||
!Release Date | !Release Date | ||
|- | |- | ||
|Firefox | |Firefox 159 | ||
|RyanVM <sup>(EST)</sup> | |RyanVM <sup>(EST)</sup> | ||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |Donal <sup>(EST)</sup> | ||
|TBD | |TBD | ||
|eijebong <sup>(CET)</sup> | |||
|RelMan (ESR 153.6) | |||
|2027-01-19 | |||
|- | |||
|- | |||
|Firefox 158 | |||
|Dianna <sup>(EST)</sup> | |||
|RyanVM <sup>(EST)</sup> | |||
|TBD | |TBD | ||
|RelMan (ESR | |hneiva <sup>(PST)</sup> | ||
|2026- | |RelMan (ESR 153.5) | ||
|2026-12-08 | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
|Firefox | |Firefox 157 | ||
|Pascal <sup>(CET)</sup> | |||
|Dianna <sup>(EST)</sup> | |||
|TBD | |||
|jcristau <sup>(CET)</sup>, abhishekm <sup>(EST)</sup> | |||
|RelMan (ESR 153.4) | |||
|2026-11-10 | |||
|- | |||
|- | |||
|Firefox 156 | |||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |||
|Pascal <sup>(CET)</sup> | |||
|TBD | |||
|bhearsum <sup>(EST)</sup> | |||
|RelMan (ESR 153.3) | |||
|2026-10-13 | |||
|- | |||
|- | |||
|Firefox 155 | |||
|RyanVM <sup>(EST)</sup> | |||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |||
|TBD | |||
|ahal <sup>(EST)</sup> | |||
|RelMan (ESR 140.15, 153.2) | |||
|2026-09-15 | |||
|- | |||
|- | |||
|Firefox 154 | |||
|Dianna <sup>(EST)</sup> | |Dianna <sup>(EST)</sup> | ||
|RyanVM <sup>(EST)</sup> | |RyanVM <sup>(EST)</sup> | ||
|TBD | |TBD | ||
|hneiva <sup>(PST)</sup> | |||
|RelMan (ESR 140.14, 153.1) | |||
|2026-08-18 | |||
|- | |||
|- | |||
|Firefox 153 | |||
|Pascal <sup>(CET)</sup> | |||
|Dianna <sup>(EST)</sup> | |||
|TBD | |TBD | ||
|RelMan (ESR 140. | |eijebong <sup>(CET)</sup>, abhishekm <sup>(EST)</sup> | ||
| | |RelMan (ESR 140.13, 153.0) | ||
|2026-07-21 | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
|Firefox | |Firefox 152 | ||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |||
|Pascal <sup>(CET)</sup> | |Pascal <sup>(CET)</sup> | ||
|TBD | |||
|bhearsum <sup>(EST)</sup> | |||
|RelMan (ESR 140.12) | |||
|2026-06-16 | |||
|- | |||
|- | |||
|Firefox 151 | |||
|RyanVM <sup>(EST)</sup> | |||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |||
|TBD | |||
|ahal <sup>(EST)</sup> | |||
|RelMan (ESR 140.11) | |||
|2026-05-19 | |||
|- | |||
|- | |||
|Firefox 150 | |||
|Dianna <sup>(EST)</sup> | |Dianna <sup>(EST)</sup> | ||
|RyanVM <sup>(EST)</sup> | |||
|TBD | |TBD | ||
|hneiva <sup>(PST)</sup>, abhishekm <sup>(EST)</sup> | |||
|RelMan (ESR 140.10) | |||
|2026-04-21 | |||
|- | |||
|- | |||
|Firefox 149 | |||
|Pascal <sup>(CET)</sup> | |||
|Dianna <sup>(EST)</sup> | |||
|TBD | |TBD | ||
|RelMan (ESR 140.5) | |jcristau <sup>(EST)</sup> | ||
|2025-11-11 | |RelMan (ESR 140.9) | ||
|2026-03-24 | |||
|- | |||
|- | |||
|Firefox 148 | |||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |||
|Pascal <sup>(CET)</sup> | |||
|Justin Link <sup>(PST)</sup> | |||
|bhearsum <sup>(EST)</sup> | |||
|RelMan (ESR 115.33², 140.8) | |||
|[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Pjr1WeaX_zW9lKjWHla1-xME832IyYXMH638WH4cx7I/edit?usp=sharing 2026-02-24] | |||
|- | |||
|- | |||
|Firefox 147 | |||
|RyanVM <sup>(EST)</sup> | |||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |||
|Dan Mehic <sup>(CET)</sup> | |||
|ahal <sup>(EST)</sup>, abhishekm <sup>(EST)</sup> | |||
|RelMan (ESR 115.32², 140.7) | |||
|[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WEy5SZ0xpiXkyeiJ8Z2fuF9xz72Z01bfHNlKnHPSOBM/edit?usp=sharing 2026-01-13] | |||
|- | |||
|- | |||
|Firefox 146 | |||
|Dianna <sup>(EST)</sup> | |||
|RyanVM <sup>(EST)</sup> | |||
|Steven DeTar <sup>(PST)</sup> | |||
|eijebong <sup>(PST)</sup> | |||
|RelMan (ESR 115.31², 140.6) | |||
|[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1AmMWs2Q7RvQrp8O3SyJQ8MmZ55iYyqiNQkp3N-qTR5k/edit?usp=sharing 2025-12-09] | |||
|- | |||
|- | |||
|Firefox 145 | |||
|Pascal <sup>(CET)</sup> | |||
|Dianna <sup>(EST)</sup> | |||
|Frank Griffith <sup>(EST)</sup> | |||
|jcristau <sup>(CET)</sup> | |||
|RelMan (ESR 115.30², 140.5) | |||
|[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Z5VQhCwQpOiVI7bKTUn_mN8pjQWeqy5A7fHFFiu4lpo/edit?usp=sharing 2025-11-11] | |||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| Line 45: | Line 153: | ||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |Donal <sup>(EST)</sup> | ||
|Pascal <sup>(CET)</sup> | |Pascal <sup>(CET)</sup> | ||
| | |Alex Hochheiden <sup>(PST)</sup> | ||
| | |bhearsum <sup>(EST)</sup>, abhishek <sup>(EST)</sup> | ||
|RelMan (ESR 140.4) | |RelMan (ESR 115.29², 140.4) | ||
|2025-10-14 | |[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LjzEJLfqxNiNVxg2yjXuxB07qN6zNwwc_ioDhm4yw2k/edit?usp=sharing 2025-10-14] | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| Line 54: | Line 162: | ||
|RyanVM <sup>(EST)</sup> | |RyanVM <sup>(EST)</sup> | ||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |Donal <sup>(EST)</sup> | ||
| | |Tim Giles <sup>(EST)</sup> | ||
| | |ahal <sup>(EST)</sup> | ||
|RelMan (ESR 140.3) | |RelMan (ESR 115.28², 140.3) | ||
|2025-09-16 | |[https://docs.google.com/spreadsheets/d/12chZBCTphCua16AaXSadQ8Ahopg0RNhJH2LA6a63Nvo/edit?usp=sharing 2025-09-16] | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| Line 63: | Line 171: | ||
|Dianna <sup>(EST)</sup> | |Dianna <sup>(EST)</sup> | ||
|RyanVM <sup>(EST)</sup> | |RyanVM <sup>(EST)</sup> | ||
| | |Nazim Can Altinova <sup>(CET)</sup> | ||
| | |hneiva <sup>(PST)</sup> | ||
|RelMan (ESR 128.14, 140.2) | |RelMan (ESR 115.27², 128.14, 140.2) | ||
|2025-08-19 | |[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Lg9vbd446zru176xgQWPbQjJG_b0nFsmudXEB3aVhgo/edit?usp=sharing 2025-08-19] | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| Line 72: | Line 180: | ||
|Pascal <sup>(CET)</sup> | |Pascal <sup>(CET)</sup> | ||
|Dianna <sup>(EST)</sup> | |Dianna <sup>(EST)</sup> | ||
| | |Florian Dieminger <sup>(CET)</sup> | ||
| | |eijebong <sup>(CET)</sup> | ||
|RelMan (ESR 128.13, 140.1) | |RelMan (ESR 115.26², 128.13, 140.1) | ||
|2025-07-22 | |[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FayvWXb1PuTSLpVL7KyU9F375WsKbLfIh9h9VEb416M/edit?usp=sharing 2025-07-22] | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
|Firefox 140 | |Firefox 140 (ESR) | ||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |Donal <sup>(EST)</sup> | ||
|Pascal <sup>(CET)</sup> | |Pascal <sup>(CET)</sup> | ||
| | |Greg Stoll <sup>(CST)</sup> | ||
| | |jcristau <sup>(CET)</sup> | ||
|RelMan (ESR 128.12, 140.0) | |RelMan (ESR 115.25², 128.12, 140.0) | ||
|2025-06-24 | |[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qKn1HOrdYB999oZVr3lYcmo9M0KgPLKlmLf1kYfJxY0/edit?usp=sharing 2025-06-24] | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| Line 90: | Line 198: | ||
|RyanVM <sup>(EST)</sup> | |RyanVM <sup>(EST)</sup> | ||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |Donal <sup>(EST)</sup> | ||
| | |Niklas Baumgardner <sup>(EST) | ||
| | |bhearsum <sup>(EST)</sup> | ||
|RelMan (ESR 128.11) | |RelMan (ESR 115.24², 128.11) | ||
|2025-05-27 | |[https://docs.google.com/spreadsheets/d/18A-Y8Z4GUrvd0SLzH545pYy-wwtddH_-t8JBYiQD70E/edit?usp=sharing 2025-05-27] | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| Line 99: | Line 207: | ||
|Dianna <sup>(EST)</sup> | |Dianna <sup>(EST)</sup> | ||
|RyanVM <sup>(EST)</sup> | |RyanVM <sup>(EST)</sup> | ||
| | |Gregory Hess <sup>(EST)</sup> | ||
| | |ahal <sup>(EST)</sup>, eijebong <sup>(CET)</sup> | ||
|RelMan (ESR 128.10) | |RelMan (ESR 115.23², 128.10) | ||
|2025-04-29 | |[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1E7DXnOoUGF3yHsW1_l5RDrFLAQmZNIYz9kpUztvwWVo/edit?usp=sharing 2025-04-29] | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| Line 108: | Line 216: | ||
|Pascal <sup>(CET)</sup> | |Pascal <sup>(CET)</sup> | ||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |Donal <sup>(EST)</sup> | ||
| | |Emilio Cobos <sup>(CET)</sup> | ||
| | |jcristau <sup>(CET)</sup> | ||
|RelMan (ESR 128.9) | |RelMan (ESR 115.22², 128.9) | ||
|2025-04-01 | |[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qmMFlkBvZ7TInRsWe-f0UvuhMucse_2BxBfGR0mWeSQ/edit?usp=sharing 2025-04-01] | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| Line 117: | Line 225: | ||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |Donal <sup>(EST)</sup> | ||
|Pascal <sup>(CET)</sup> | |Pascal <sup>(CET)</sup> | ||
| | |Julien Wajsberg <sup>(CET)</sup> | ||
| | |gabriel <sup>(CST)</sup> | ||
|RelMan (ESR 115.21², 128.8) | |RelMan (ESR 115.21², 128.8) | ||
|2025-03-04 | |[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FSfy74Ew-2crTW4VMIhrkuc8YPo3dDwy24WILJjLXw4/edit?usp=sharing 2025-03-04] | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| Line 126: | Line 234: | ||
|RyanVM <sup>(EST)</sup> | |RyanVM <sup>(EST)</sup> | ||
|Donal <sup>(EST)</sup> | |Donal <sup>(EST)</sup> | ||
| | |Nikki Sharpley <sup>(EST) | ||
| | |hneiva <sup>(PST)</sup>, eijebong <sup>(CET)</sup> | ||
|RelMan (ESR 115.20², 128.7) | |RelMan (ESR 115.20², 128.7) | ||
|2025-02-04 | |[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ptc8P0x0uZ7veKsnxRcWXcAG0Sj72bmi2lK5YUCV6kE/edit?usp=sharing 2025-02-04] | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| Line 135: | Line 243: | ||
|Pascal <sup>(CET)</sup> | |Pascal <sup>(CET)</sup> | ||
|Ryan <sup>(EST)</sup> | |Ryan <sup>(EST)</sup> | ||
| | |Jens Stutte | ||
|jcristau <sup>(CET)</sup> | |jcristau <sup>(CET)</sup> | ||
|RelMan (ESR 115.19², 128.6) | |RelMan (ESR 115.19², 128.6) | ||
|[https://docs.google.com/ | |[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EsxWcq2WoMfpKuFkXK9vQlj5fyMOV03TVXQAJ0OVtCg/edit?usp=sharing 2025-01-07] | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
edits