Releases: Difference between revisions

28 bytes removed ,  27 May 2010
m
no edit summary
mNo edit summary
Line 15: Line 15:
| style="background: rgb(239, 239, 239) none repeat scroll 0% 0%; -moz-background-clip: border; -moz-background-origin: padding; -moz-background-inline-policy: continuous;" | '''Scheduled Release Date'''  
| style="background: rgb(239, 239, 239) none repeat scroll 0% 0%; -moz-background-clip: border; -moz-background-origin: padding; -moz-background-inline-policy: continuous;" | '''Scheduled Release Date'''  
| style="background: rgb(239, 239, 239) none repeat scroll 0% 0%; -moz-background-clip: border; -moz-background-origin: padding; -moz-background-inline-policy: continuous;" | '''Links'''
| style="background: rgb(239, 239, 239) none repeat scroll 0% 0%; -moz-background-clip: border; -moz-background-origin: padding; -moz-background-inline-policy: continuous;" | '''Links'''
|-
| [https://wiki.mozilla.org/Labs/Weave/Roadmap/1.3 Firefox Sync 1.3]
| 25 May
| [http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/labs/weave/development/1.3.x Build], [http://wiki.mozilla.org/QA/Weave_Test_Plan/1.3 QA]
|-
| [[Releases/Thunderbird 3.1rc1|Thunderbird 3.1 RC1]]
| 27 May
| [[Releases/Thunderbird 3.1rc1/BuildNotes|Build]], [[Releases/Thunderbird 3.1rc1/Test Plan|QA]]
|-
|-
| [[Releases/Firefox 3.6.4|Firefox 3.6.4]]  
| [[Releases/Firefox 3.6.4|Firefox 3.6.4]]  
Line 39: Line 31:
| TBD, tied to FF 3.5.10
| TBD, tied to FF 3.5.10
| [[SeaMonkey:Release_Process:2.0.5|Build]]
| [[SeaMonkey:Release_Process:2.0.5|Build]]
|-
| [[Labs/Weave/Roadmap/1.3|Firefox Sync 1.3]]
| TBD
| [http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/labs/weave/development/1.3.x Build], [http://wiki.mozilla.org/QA/Weave_Test_Plan/1.3 QA]
|-
|-
| [[Mobile/Fennec/Fennec1.1|Fennec 1.1 (Maemo)]]
| [[Mobile/Fennec/Fennec1.1|Fennec 1.1 (Maemo)]]
Line 48: Line 44:
| [[Releases/Fennec 2.0b1/BuildNotes|Build]], [[Releases/Fennec 2.0b1/Test Plan|QA]]
| [[Releases/Fennec 2.0b1/BuildNotes|Build]], [[Releases/Fennec 2.0b1/Test Plan|QA]]
|-
|-
| [[Mobile/Fennec/Fennec2.0rc1|Fennec 2.0 RC 1]]
| [[Mobile/Fennec/Fennec2.0rc1|Fennec 2.0 RC1]]
| October (tentative)
| October (tentative)
| [[Releases/Fennec 2.0rc1/BuildNotes|Build]], [[Releases/Fennec 2.0rc1/Test Plan|QA]]
| [[Releases/Fennec 2.0rc1/BuildNotes|Build]], [[Releases/Fennec 2.0rc1/Test Plan|QA]]
Line 56: Line 52:
| [[Releases/Firefox 4.0b1/BuildNotes|Build]], [[Releases/Firefox 4.0b1/Test Plan|QA]]
| [[Releases/Firefox 4.0b1/BuildNotes|Build]], [[Releases/Firefox 4.0b1/Test Plan|QA]]
|-
|-
| [[Releases/Firefox 4.0rc1|Firefox 4.0 RC 1]]  
| [[Releases/Firefox 4.0rc1|Firefox 4.0 RC1]]  
| October (tentative)
| October (tentative)
| [[Releases/Firefox 4.0rc1/BuildNotes|Build]], [[Releases/Firefox 4.0rc1/Test Plan|QA]]
| [[Releases/Firefox 4.0rc1/BuildNotes|Build]], [[Releases/Firefox 4.0rc1/Test Plan|QA]]
Line 66: Line 62:
| style="background:#efefef" | '''Release Date'''
| style="background:#efefef" | '''Release Date'''
| style="background:#efefef" | '''Links'''
| style="background:#efefef" | '''Links'''
|-
| [[Releases/Thunderbird 3.1rc1|Thunderbird 3.1 RC1]]
| May 27
| [[Releases/Thunderbird 3.1rc1/BuildNotes|Build]], [[Releases/Thunderbird 3.1rc1/Test Plan|QA]]
|-
|-
| Firefox 3.7a4webm
| Firefox 3.7a4webm
350

edits