Confirmed users
85
edits
(→Code) |
|||
| Line 191: | Line 191: | ||
| allows access to /dev/input/* | | allows access to /dev/input/* | ||
| check for potential risk | | check for potential risk | ||
|- | |||
| AID_SHELL | |||
| allows access to files by this group | |||
| | |||
|- | |- | ||
| AID_INET | | AID_INET | ||