Security/Sandbox: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
Add OS X Flash NPAPI row
(Add OS X Flash NPAPI details)
(Add OS X Flash NPAPI row)
Line 340: Line 340:
| Content || numerical || security.sandbox.content.level
| Content || numerical || security.sandbox.content.level
|-
|-
| NPAPI Plugin || boolean || dom.ipc.plugins.sandbox-level.default<br>dom.ipc.plugins.sandbox-level.<plugintype>
| Windows NPAPI Plugin || boolean || dom.ipc.plugins.sandbox-level.default<br>dom.ipc.plugins.sandbox-level.<plugintype>
|-
| OS X NPAPI Flash Plugin || boolean || security.sandbox.mac.flash.enabled
|-
|-
| Compositor || numerical || security.sandbox.gpu.level
| Compositor || numerical || security.sandbox.gpu.level
202

edits

Navigation menu