163
edits
Viorelaioia (talk | contribs) |
Viorelaioia (talk | contribs) |
||
| Line 38: | Line 38: | ||
! Type of Testing !! Required (Yes/No) !! Owners !! Details/Comments | ! Type of Testing !! Required (Yes/No) !! Owners !! Details/Comments | ||
|- | |- | ||
| | | Functional | ||
|style="text-align:center;" | Yes | |style="text-align:center;" | Yes | ||
|style="text-align:center;" | | |style="text-align:center;" | Viorela Ioia / Roxana Leitan QA | ||
|style="text-align:center;" | [https://github.com/mozilla/voice-web/issues Open issues] | |||
|- | |||
| UI | |||
|style="text-align:center;" | Yes | |||
|style="text-align:center;" | Viorela Ioia / Roxana Leitan QA | |||
|style="text-align:center;" | [https://github.com/mozilla/voice-web/issues Open issues] | |||
|- | |||
| Regression | |||
|style="text-align:center;" | Yes | |||
|style="text-align:center;" | Viorela Ioia / Roxana Leitan QA | |||
|style="text-align:center;" | [https://github.com/mozilla/voice-web/issues Open issues] | |||
|- | |||
| Exploratory | |||
|style="text-align:center;" | Yes | |||
|style="text-align:center;" | Viorela Ioia / Roxana Leitan QA | |||
|style="text-align:center;" | [https://github.com/mozilla/voice-web/issues Open issues] | |style="text-align:center;" | [https://github.com/mozilla/voice-web/issues Open issues] | ||
|- | |- | ||
| Load testing | | Load testing | ||
|style="text-align:center;" | Yes | |style="text-align:center;" | Yes | ||
|style="text-align:center;" | | |style="text-align:center;" | Viorela Ioia / Roxana Leitan QA | ||
|style="text-align:center;" | [https://docs.google.com/spreadsheets/d/1G-W5W74xv1hG0blcvoYTEteXnTYMe2nGwTo3AD9DUJY/edit#gid=1952645446 Initial results] | |style="text-align:center;" | [https://docs.google.com/spreadsheets/d/1G-W5W74xv1hG0blcvoYTEteXnTYMe2nGwTo3AD9DUJY/edit#gid=1952645446 Initial results] | ||
|- | |- | ||
edits