Confirmed users
1,158
edits
| Line 43: | Line 43: | ||
{| | {| | ||
|API|| | |API||Anonymous||Session||OAuth||CORs | ||
|- | |- | ||
| | |App viewing||Yes||Yes||Yes||Yes | ||
|- | |- | ||
|Reviewing|| | |Ratings||No||Yes||Yes||Yes | ||
|- | |||
|Comments||No||Yes||Yes||Yes | |||
|- | |||
|Searching||No||Yes||Yes||Yes | |||
|- | |||
|Categories||No||Yes||Yes||Yes | |||
|- | |||
|Validation||Yes||Yes||Yes||Yes | |||
|- | |||
|App submission||No||No||Yes||No | |||
|- | |||
|App editing||No||No||Yes||No | |||
|- | |||
|Review searching||No||No||Yes||No | |||
|- | |||
|Review queues||No||No||Yes||No | |||
|- | |||
|Reviewing||No||No||Yes||No | |||
|} | |} | ||