TPEPlatform/MediaRecorder: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
Line 92: Line 92:
| style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" | '''Target '''
| style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" | '''Target '''
| style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" align="center" | '''Platform'''
| style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" align="center" | '''Platform'''
| style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" | '''Status'''
| style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" | '''Assignee'''
| style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" | '''Assignee'''
|-
|-
|rowspan=3|Audio
|rowspan=5|Audio
| Opus/ OGG
| Opus
| Gecko 24
| Gecko 24
| All
| All
| Fixed
| Shelly
|-
| Vorbis
| Gecko 28
| All
| FIXED
| Benjamin
|-
| OmxAudio
| Gecko 28
| B2G 1.3 with Android Jerry Bean
| Open
| Shelly
| Shelly
|-
|-
| <strike>LPCM/ Wav</strike>
| <strike>LPCM/ Wav</strike>
| <strike>TBD</strike>
| <strike>   </strike>
| <strike>All</strike>
| <strike>   </strike>
|  
| <strike>  </strike>
| <strike>  </strike>
|-
|-
| <strike>MP3</strike>
| <strike>MP3</strike>
| <strike>Not defined</strike>
| <strike>   </strike>
| <strike>All</strike>
| <strike>   </strike>
| <strike>  </strike>
| <strike>  </strike>
|-
|-
|rowspan=3|Video
|rowspan=3|Video
| OmxVideo/ OmxAudio/ MP4
| OmxVideo
| B2G 1.3
| Gecko 28
| B2G, Fennec
| B2G 1.3 with Android Jerry Bean
| Open
| Shelly Lin, Alfredo Yang
| Shelly Lin, Alfredo Yang
|-
|-
| VP8/ Vorbis/ WebM
| VP8
| Gecko 26, B2G 1.3
| Gecko 28, B2G 1.3
| All
| All
| Open
| Randy Lin, Benjamin Chen
| Randy Lin, Benjamin Chen
|-
|-
| VP9/ Opus/ WebM
| VP9
| Depend on decoding module
| TBD
| TBD
| TBD
|
|  
|  
|}
|}
Confirmed users
1,643

edits

Navigation menu