Confirmed users
1,643
edits
| Line 92: | Line 92: | ||
| style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" | '''Target ''' | | style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" | '''Target ''' | ||
| style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" align="center" | '''Platform''' | | style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" align="center" | '''Platform''' | ||
| style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" | '''Status''' | |||
| style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" | '''Assignee''' | | style="background: none repeat scroll 0% 0% rgb(239, 239, 239);" | '''Assignee''' | ||
|- | |- | ||
|rowspan= | |rowspan=5|Audio | ||
| Opus | | Opus | ||
| Gecko 24 | | Gecko 24 | ||
| All | | All | ||
| Fixed | |||
| Shelly | |||
|- | |||
| Vorbis | |||
| Gecko 28 | |||
| All | |||
| FIXED | |||
| Benjamin | |||
|- | |||
| OmxAudio | |||
| Gecko 28 | |||
| B2G 1.3 with Android Jerry Bean | |||
| Open | |||
| Shelly | | Shelly | ||
|- | |- | ||
| <strike>LPCM/ Wav</strike> | | <strike>LPCM/ Wav</strike> | ||
| <strike> | | <strike> </strike> | ||
| <strike> | | <strike> </strike> | ||
| | | <strike> </strike> | ||
| <strike> </strike> | |||
|- | |- | ||
| <strike>MP3</strike> | | <strike>MP3</strike> | ||
| <strike> | | <strike> </strike> | ||
| <strike> | | <strike> </strike> | ||
| <strike> </strike> | |||
| <strike> </strike> | |||
|- | |- | ||
|rowspan=3|Video | |rowspan=3|Video | ||
| OmxVideo | | OmxVideo | ||
| B2G 1.3 | | Gecko 28 | ||
| | | B2G 1.3 with Android Jerry Bean | ||
| Open | |||
| Shelly Lin, Alfredo Yang | | Shelly Lin, Alfredo Yang | ||
|- | |- | ||
| VP8 | | VP8 | ||
| Gecko | | Gecko 28, B2G 1.3 | ||
| All | | All | ||
| Open | |||
| Randy Lin, Benjamin Chen | | Randy Lin, Benjamin Chen | ||
|- | |- | ||
| VP9 | | VP9 | ||
| | | TBD | ||
| TBD | | TBD | ||
| | |||
| | | | ||
|} | |} | ||