Build:Farm: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(rowspan conversion) |
(rowspan conversion done) |
||
| Line 304: | Line 304: | ||
| SeaMonkey-Branch | | SeaMonkey-Branch | ||
|- | |- | ||
| moz180-linux-tbox|moz180- | | rowspan="2" | moz180-linux-tbox on Turkey | ||
| | | rowspan="2" | linux | ||
| y | |||
| Fx-Mozilla1.8.0-l10n | |||
|- | |||
| y | |||
| Fx-Mozilla1.8.0 | |||
|- | |||
| rowspan="2" | moz180-win32-tbox on Turkey | |||
| rowspan="2" | win32 | |||
| y | |||
| Fx-Mozilla1.8.0 | |||
|- | |||
| y | |||
| Fx-Mozilla1.8.0-l10n | |||
|- | |||
| rowspan="3" | pacifica | |||
| rowspan="3" | win32 | |||
| y | | y | ||
| Fx- | | Fx-Aviary1.0.1 | ||
|- | |- | ||
| y | | y | ||
| Fx-Mozilla1.8 | | Fx-Mozilla1.8 | ||
|- | |- | ||
| y | | y | ||
| Fx-Aviary1.0.1 | | Fx-Trunk | ||
|- | |||
| rowspan="4" | patrocles | |||
| rowspan="4" | win32 | |||
| n | |||
| Tb-Aviary1.0.1 | |||
|- | |||
| n | |||
| Tb-Mozilla1.8 | |||
|- | |||
| n | |||
| thunderbird-branch | |||
|- | |- | ||
| n | | n | ||
| | | thunderbird-trunk | ||
|- | |- | ||
| pawn | |||
| macosx | | macosx | ||
| n | | n | ||
| camino | | camino | ||
|- | |- | ||
| polarbear on Turkey | |||
| win32 | | win32 | ||
| y | | y | ||
| Mozilla1.7 | | Mozilla1.7 | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="2" | prometheus | ||
| linux | | rowspan="2" | linux | ||
| y | |||
| Fx-Trunk | |||
|- | |||
| y | | y | ||
| Fx-Trunk | | Fx-Mozilla1.8 | ||
|- | |||
| rowspan="5" | solaria | |||
| rowspan="5" | win32 | |||
| n | |||
| XR-Mozilla1.8.0 | |||
|- | |||
| n | |||
| XR-Trunk | |||
|- | |||
| n | |||
| Sb-Trunk | |||
|- | |||
| n | |||
| Lt-Mozilla1.8 | |||
|- | |- | ||
| n | | n | ||
| | | Lt-Trunk | ||
|- | |- | ||
| sparky | |||
| linux | | linux | ||
| y | | y | ||
| Fx-Mozilla1.8 | | Fx-Mozilla1.8 | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="3" |triton | ||
| macosx | | rowspan="3" | macosx | ||
| y | |||
| Tb-Aviary1.0.1 | |||
|- | |||
| y | |||
| Tb-Mozilla1.8 | |||
|- | |||
| y | | y | ||
| | | Tb-Trunk | ||
|} | |} | ||
[http://meta.wikimedia.org/wiki/MediaWiki_User's_Guide:_Using_tables Help:Table] | [http://meta.wikimedia.org/wiki/MediaWiki_User's_Guide:_Using_tables Help:Table] | ||
Revision as of 21:38, 19 May 2006
| Name | Platform | Auto-update | Builds |
| argo | win32 | y | Fx-Trunk-Cairo |
| y | XR-Mozilla1.8.0 | ||
| y | XR-Mozilla1.8 | ||
| y | XR-Trunk | ||
| atlantia | macosx | y | Fx-Trunk |
| y | Fx-Aviary1.0.1 | ||
| y | Fx-Mozilla1.8 | ||
| balsa | linux | y | Fx-Mozilla1.8-gcc3.4 |
| y | Firefox-gcc3.4 | ||
| y | Fx-Aviary1.0.1-gcc3.4 | ||
| y | SeaMonkey | ||
| y | SeaMonkey-gcc3.4 | ||
| beast | linux | n | Fx-Trunk |
| n | Fx-Trunk-FS | ||
| binus | macosx | n | CaminoBranch |
| n | seamonkey | ||
| bm-xserve01 | macosx | y | Fx-Moz1.8.0-universal-l10n |
| y | Tb-Moz1.8.0-universal | ||
| y | Fx-Moz1.8.0-universal | ||
| y | Fx-Moz1.8-universal | ||
| y | SeaMonkey-Trunk | ||
| boomer | macosx | y | Tb-Mozilla1.8-l10n |
| y | Fx-Aviary1.0.1-l10n | ||
| y | Fx-Mozilla1.8-l10n | ||
| y | Fx-Trunk-l10n | ||
| y | Tb-Trunk-l10n | ||
| boxset | macosx | n | Thunderbird |
| n | Camino | ||
| btek | linux | n | . (performance tests) |
| cerberus | win32 | y | Fx-Aviary1.0.1-l10n |
| y | Fx-Moz1.8.0-universal-l10n | ||
| y | Fx-Mozilla1.8-l10n | ||
| y | Fx-Trunk-l10n | ||
| y | Tb-Mozilla1.8-l10n | ||
| y | Tb-Trunk-l10n | ||
| columbia | macosx | n | XR-Trunk |
| n | XR-Mozilla1.8.0 | ||
| n | Fx-Trunk-Reference | ||
| n | Fx-Trunk-FS | ||
| comet | linux | n | SeaMonkey-Release |
| crazyhorse | linux | y | Tb-Mozilla1.8.0-l10n |
| y | Tb-Mozilla1.8.0 | ||
| y | Tb-Aviary1.0.1 | ||
| y | Tb-Mozilla1.8 | ||
| y | thunderbird-trunk | ||
| y | Fx-Trunk-FS | ||
| creature | macosx | n | MozillaTrunk |
| egg | linux | n | Firefox |
| n | SeaMonkey-Testerbox | ||
| esx-test-vm1 on bm-vmware02 | linux | y | Tb-Mozilla1.8.0-l10n |
| y | Tb-Mozilla1.8.0 | ||
| esx-test-vm2 on bm-vmware02 | win32 | y | Tb-Mozilla1.8.0-l10n |
| y | Tb-Mozilla1.8.0 | ||
| fireball | macosx | y | Tb-Mozilla1.8.0-l10n |
| y | Tb-Mozilla1.8.0 | ||
| y | Fx-Mozilla1.8.0-l10n | ||
| y | Fx-Mozilla1.8.0 | ||
| gaius | win32 | n | Fx-Trunk-Cairo |
| n | Fx-Trunk-Reference | ||
| n | Fx-Trunk-Noplaces | ||
| galactica | win32 | y | Lt-Trunk |
| y | Sb-Trunk | ||
| haddock | linux | n | Fx-Aviary1.0.1 |
| hilo | macosx | n | Lt-Mozilla1.8 |
| n | Lt-Trunk | ||
| n | Sb-Trunk | ||
| n | Tb-Trunk | ||
| imola | macosx | n | Fx-Aviary1.0.1 |
| n | firefox | ||
| karma | linux | y | Fx-Aviary1.0.1-l10n |
| y | Fx-Mozilla1.8-l10n | ||
| y | Tb-Mozilla1.8-l10n | ||
| y | Fx-Trunk-l10n | ||
| y | Tb-Trunk-l10n | ||
| lhasa | linux | n | SeaMonkey-1.7-Release |
| n | SeaMonkey-Release | ||
| n | Testerbox | ||
| luna | linux | n | SeaMonkey |
| madcow | linux | n | Fx-Aviary1.0.1 |
| maple | linux | n | Mozilla1.7 |
| n | SeaMonkey-Branch | ||
| moz180-linux-tbox on Turkey | linux | y | Fx-Mozilla1.8.0-l10n |
| y | Fx-Mozilla1.8.0 | ||
| moz180-win32-tbox on Turkey | win32 | y | Fx-Mozilla1.8.0 |
| y | Fx-Mozilla1.8.0-l10n | ||
| pacifica | win32 | y | Fx-Aviary1.0.1 |
| y | Fx-Mozilla1.8 | ||
| y | Fx-Trunk | ||
| patrocles | win32 | n | Tb-Aviary1.0.1 |
| n | Tb-Mozilla1.8 | ||
| n | thunderbird-branch | ||
| n | thunderbird-trunk | ||
| pawn | macosx | n | camino |
| polarbear on Turkey | win32 | y | Mozilla1.7 |
| prometheus | linux | y | Fx-Trunk |
| y | Fx-Mozilla1.8 | ||
| solaria | win32 | n | XR-Mozilla1.8.0 |
| n | XR-Trunk | ||
| n | Sb-Trunk | ||
| n | Lt-Mozilla1.8 | ||
| n | Lt-Trunk | ||
| sparky | linux | y | Fx-Mozilla1.8 |
| triton | macosx | y | Tb-Aviary1.0.1 |
| y | Tb-Mozilla1.8 | ||
| y | Tb-Trunk |