1,268
edits
m (Michaelkohler moved page ReMo/Tools and Resources/Available Swag to Reps/Tools and Resources/Available Swag: see https://discourse.mozilla.org/t/proposal-to-move-reps-wiki-pages/30539/4) |
(update sizing guideline) |
||
| Line 55: | Line 55: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
! !! | ! Size !! Width/chest !! Length !! Sleeve Length | ||
|- | |- | ||
| | | XS || 18" || 25 1/2" || 25 3/4" | ||
|- | |- | ||
| | | S || 19 1/2" || 26 3/8" || 26 1/4" | ||
|- | |- | ||
| | | M || 21 1/2" || 27 1/2" || 26 3/4" | ||
|- | |||
| L || 23 1/2" || 28 5/8" || 27 7/8" | |||
|- | |||
| XL || 25 1/2" || 29 3/4" || 28 7/8" | |||
|- | |||
| 2XL || 27 1/2" || 30 7/8" || 29 7/8" | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| Line 71: | Line 76: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
! | ! Size !! Men Chest (to fit) !! Ladies Chest (to fit) | ||
|- | |||
| S || 36/38” || 32” | |||
|- | |||
| M || 40” || 34” | |||
|- | |||
| L || 42” || 36” | |||
|- | |||
| XL || 44” || 38” | |||
|- | |||
| XXL || 46/48” || | |||
|- | |- | ||
| | | XXXL || 50/52” || | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
edits