Confirmed users
491
edits
m (→Conferences) |
|||
| Line 78: | Line 78: | ||
| Chicago, IL | | Chicago, IL | ||
| http://www.sigsac.org/ccs/CCS2010/ | | http://www.sigsac.org/ccs/CCS2010/ | ||
|- | |||
| Hacker Halted | |||
| Oct 9-15, 2010 | |||
| Miami, FL | |||
| http://www.hackerhalted.com/ | |||
|- | |- | ||
| Toorcon | | Toorcon | ||
| Line 83: | Line 88: | ||
| destinations vary | | destinations vary | ||
| http://www.toorcon.org | | http://www.toorcon.org | ||
|- | |||
| OWASP AppSec DC | |||
| Nov 8-11, 2010 | |||
| Washington DC | |||
| http://www.owasp.org/index.php/OWASP_AppSec_DC_2010 | |||
|- | |- | ||
| Blackhat Japan | | Blackhat Japan | ||