Confirmed users
239
edits
No edit summary |
(added Frederik's talks) |
||
| Line 21: | Line 21: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|2013 August | |2013 August 20-23 | ||
| [https://www.owasp.org/index.php/AppSecEU2013 OWASP AppSec EU] | | [https://www.owasp.org/index.php/AppSecEU2013 OWASP AppSec EU] | ||
| | | Hamburg | ||
| [[User:Psiinon|Simon Bennetts]] | | [[User:Psiinon|Simon Bennetts]] | ||
| OWASP ZAP - whats new | | OWASP ZAP - whats new | ||
|- | |||
|2013 August 20-23 | |||
| [https://www.owasp.org/index.php/AppSecEU2013 OWASP AppSec EU] | |||
| Hamburg | |||
| Frederik Braun | |||
| [https://www.hackinparis.com/talk-frederik-braun Origin Policy Enforcement in Modern Browsers] | |||
| | | | ||
|- | |||
|2013 Juni 17-21 | |||
| [https://www.hackinparis.com/ Hack In Paris] | |||
| Paris | |||
| Frederik Braun | |||
| [https://www.hackinparis.com/talk-frederik-braun Origin Policy Enforcement in Modern Browsers] | |||
|- | |- | ||
| 2013 May 18 | | 2013 May 18 | ||