Confirmed users
14,525
edits
| Line 20: | Line 20: | ||
Key Findings: | Key Findings: | ||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! | |||
! Overall | |||
! Engineers | |||
! QA | |||
! Others | |||
|- | |||
| Satisfaction | |||
| 3.3 | |||
| 3.4 | |||
| 3.0 | |||
| 3.8 | |||
|- | |||
| Better than Bugzilla? | |||
| 19% agree, 41% disagree | |||
| 10% agree, 52% disagree | |||
| 43% agree, 14% disagree | |||
| 25% agree, 25% disagree | |||
|- | |||
| Better than Github? | |||
| 19% agree, 34% disagree | |||
| 16% agree, 37% disagree | |||
| 14% agree, 43% disagree | |||
| 50% agree, 0% disagree | |||
|- | |||
| Better than Trello? | |||
| 31% agree, 31% disagree | |||
| 19% agree, 26% disagree | |||
| 29% agree, 57% disagree | |||
| 50% agree, 0% disagree | |||
|- | |||
| Better than Wiki? | |||
| 31% agree, 13% disagree | |||
| 26% agree, 21% disagree | |||
| 29% agree, 0% disagree | |||
| 75% agree, 0% disagree | |||
|- | |||
|} | |||
==== Security Assurance ==== | ==== Security Assurance ==== | ||